noscript-img
wstecz
kontakt
facebook
kontakt
BIP
logowanie


Archiwum wydarzeń
Artykuł zmodyfikowany dn. 21.09.2021 r. | autor: Administrator


  Wydarzenia szkolne w roku 2024/25
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
X

Solidarni z Ukrainą

wydarzyło się 07.07.2022 r. | autor: Andżelika Nowak



Dziękujemy społeczności szkolnej i mieszkańcom Okleśnej za czteromiesięczne wsparcie dla naszej akcji „Solidarni z Ukrainą”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się dotrzeć z pomocą do obywateli Ukrainy poszkodowanym toczącą się wojną. Nasza pomoc przebiegała w kilku etapach:

  • 5 marca zebrane w szkole dary zostały przekazane do zbiórki organizowanej przez Urząd Gminy w Alwerni i przetransportowane do Hoszczy – partnerskiego miasta na Ukrainie.
  • 11 marca nasze dary, wspólnie z zebranymi w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach, zostały spakowane do transportu humanitarnego i dotarły do Lwowa oraz do Bóbrki, skąd księża Salezjanie (Polacy) przewozili je na tereny objęte wojną: do Kijowa, Sum, Żytomierza, Chersonia.
  • 19 marca miał miejsce finał akcji „Plecaczek dla dzieciaczka”. Skompletowaliśmy 54 plecaczki, które zostały oddane do punktu pomocy Ukraińcom na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie.
  • 19 marca zebrane artykuły żywnościowe i higieniczne przekazaliśmy do zbiórki parafialnej. Transport z pomocą dotarł do parafii w Haliczu.
  • 13 kwietnia artykuły żywnościowe zostały przekazane do transportu humanitarnego i dotarły do Czerwonego Krzyża we Lwowie. Artykuły higieniczne zostały przekazane do punktu pomocy uchodźcom do namiotu na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
  • 6 maja zebrane artykuły żywnościowe zostały przekazane Maltańskiej Służbie Medycznej z Krzeszowic i za jej pośrednictwem dotarły w okolice Kijowa.
  • 1 czerwca artykuły żywnościowe zostały przekazane do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej, skąd zostały przewiezione do Przemyśla i dalej do Berdyczowa i Kijowa.

Zebrane artykuły chemiczne zostały przekazane do punktu pomocowego przy Dworcu Głównym w Krakowie.

  • 23 czerwca zebrane artykuły żywnościowe, chemiczne oraz kilka maskotek dla dzieci zostało przekazanych Maltańskiej Służbie Medycznej z Krzeszowic, która systematycznie przewozi dary na terytorium Ukrainy.

Bardzo ważne i miłe były też gesty solidarności wyrażane przez naszych uczniów:

  • Uczennice klasy 8 wykonały plakat „Solidarni z Ukrainą” promujący szkolny wolontariat;
  • Z inicjatywy uczennicy klasy 7 powstały przypinki w kolorze flagi ukraińskiej;
  • Uczennica klasy 8 zaprojektowała kolorowanki;
  • Uczniowie klas: 4, 5, 6, 7 przygotowali gazetkę dotyczącą Ukrainy;
  • Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas młodszych wymalowali kolorowanki i podarowały je dzieciom z Ukrainy w plecaczkach;
  • Uczniowie klasy 8, 7, 5 opisywali, sortowali, pakowali zebrane dary;
  • Uczniowie klasy 8 wykonali serduszka w kolorach flagi ukraińskiej.

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE !











Uroczyste zakończenie roku 2021/2022

wydarzyło się 24.06.2022 r. | autor: Monika Kozioł



Nareszcie nadszedł tak długo wyczekiwany przez wielu moment zakończenia kolejnego roku szkolnego. Na uroczystej akademii pożegnaliśmy kolegów i koleżanki z klasy ósmej, którzy od września rozpoczną naukę w nowych szkołach. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Gratulujemy wszystkim pięknych świadectw i życzymy radosnych, ciepłych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.





Komers

wydarzyło się 22.06.2022 r. | autor: Monika Kozioł



22 czerwca klasa ósma bawiła się na komersie zwieńczającym osiem lat wspólnej nauki. Był to czas wspaniałej zabawy, wspólnych tańców, ale także podziękowań, wspomnień i pożegnań. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek, dekorację oraz opiekę nad uczniami. Dziękujemy wszystkim obecnym za dobrą zabawę, a rodzicom za zorganizowanie imprezy, która stanie się miłym wspomnieniem lat spędzonych w naszej szkole.



Wycieczka do Wrocławia

wydarzyło się 10.06.2022 r. | autor: Monika Kozioł



Wycieczka do Wrocławia 8-10 czerwca 2022r.

    Uczniowie klas IV-VIII długo musieli czekać na upragniony wyjazd. Wrocław na szczęście nas nie zawiódł. Piękna pogoda, miła pani przewodnik, wrocławskie krasnale i malownicze mosty nad Odrą na długo pozostaną w naszej pamięci.

    Mieliśmy okazję zwiedzić Stare Miasto wraz z majestatycznym Ratuszem, wspięliśmy się po 302 schodach na taras widokowy znajdujący się na kościele św. Elżbiety, przemierzaliśmy spokojne uliczki Ostrowa Tumskiego, zajrzeliśmy do Ossolineum, Muzeum Narodowego oraz Ogrodu Botanicznego. Odwiedziliśmy ZOO wraz z Afrykarium, gdzie mogliśmy podziwiać różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, zobaczyliśmy Halę Stulecia oraz multimedialny pokaz fontann. Naszą wycieczkę zakończyła wizyta w rotundzie, gdzie mogliśmy zobaczyć namalowaną przez Wojciecha Kossaka i Jana Stykę panoramę bitwy rozegranej pod Racławicami.

Pełni wrażeń czekamy na kolejną wycieczkę.













Zwiedzamy Kraków

wydarzyło się 03.06.2022 r. | autor: Beata Stefańska



W piękny, słoneczny dzień – 3.06.2022 r. uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III udali się na wspaniałą wycieczkę do Krakowa. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie miasta z miłą panią przewodnik na Wzgórzu Wawelskim. Katedra, Groby Królewskie i Dzwon Zygmunta to pierwsze punkty wycieczki. Już samo dojście do Dzwonu dostarczyło wiele wrażeń. Następnym przeżyciem, które zapadnie na długo w pamięci był pobyt w Smoczej Jamie. Po wyjściu oczywiście obowiązkowe zdjęcie ze Smokiem Wawelskim, zakup pamiątek i mały piknik na Bulwarze Wiślanym. Po odpoczynku udaliśmy się na Rynek Krakowa, gdzie podziwialiśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, zabytkowe kamienice, pomnik Adama Mickiewicza. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach w najmniejszej na świecie fabryce cukierków, gdzie zobaczyły proces wytwarzania słodyczy. Atrakcją było samodzielne wyrabianie lizaków i cukierków. Dzieci zdobyły tam certyfikat Młodego Karmelarza oraz otrzymały słodki poczęstunek. Po wyczerpującej, ale bardzo ciekawej wycieczce, w świetnych humorach wróciliśmy do Okleśnej. Zapraszamy do fotorelacji.











Portret Królowej Wielkiej Brytanii

wydarzyło się 02.06.2022 r. | autor: Monika Kozioł



2 czerwca został podsumowany szkolny konkurs: pt. „Portret Królowej Wielkiej Brytanii”. Konkurs został zorganizowany z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II. To właśnie 2 czerwca siedemdziesiąt lat temu odbyła się koronacja Elżbiety II z dynastii Windsorów. Oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest ona również głową 14 innych państw i jest najdłużej panującym monarchą w dziejach historii.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie piękne prace, a wyróżnionym gratulujemy.





Szkolny konkurs czytelniczy

wydarzyło się 02.06.2022 r. | autor: Anita Lech

Na początku marca bieżącego roku został ogłoszony konkurs czytelniczy. Skierowany był do uczniów klasy 2 i 3. Zadaniem uczestników było przeczytać książki z ustalonej listy i wypełnić kartę pracy związaną z przeczytaną lekturą.

W konkursie wzięło 7 uczniów. I miejsce zdobyła Amelia Herma, która przeczytała 10 książek w wyznaczonym terminie i poprawnie uzupełniła wszystkie karty. II miejsce zajął Karol Giermek – 9 przeczytanych książek, III miejsce Anna Bartnik - 8 przeczytanych książek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.




Dzień Dziecka

wydarzyło się 01.06.2022 r. | autor: Beata Stefańska



1 czerwca - ten dzień dla najmłodszych dzieci upłynął pod znakiem bardzo wesołych zabaw.











Święto Rodziców

wydarzyło się 26.05.2022 r. | autor: Beata Stefańska



Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 1 -3 uroczyście uczcili Dzień Mamy i Taty przygotowując program artystyczny. Były wiersze, piosenki, taniec, inscenizacja, gra na instrumencie. Po zakończeniu części artystycznej rodzice otrzymali prezenty oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.









Spotkanie z Joanną Krzyżanek

wydarzyło się 19.05.2022 r. | autor: Anita Lech



19 maja 2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkania z autorką bajek, opowieści i wierszy dla dzieci Joanną Krzyżanek. Wzięły w nim udział przedszkolaki i uczniowie klas 1-3.

Na spotkaniu autorka opowiadała o swojej pasji pisarskiej, rozwijającej się już od wczesnego dzieciństwa. Przedstawiła ciekawe historie o Ignasiu Ziółko z książki „Przygoda w warzywniaku”. Pani Joanna zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z warzywami, które są bohaterami serii jej książeczek. Dzieci świetnie się bawiły i przekonały się jak ważne i wartościowe w naszym życiu są warzywa.

Spotkania te odbyły się w ramach projektu „Biblioteczne podróże małe i duże” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z

Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.







Muzeum Auschwitz-Birkenau.

wydarzyło się 09.05.2022 r. | autor: Monika Kozioł



9 maja uczniowie klasy ósmej odwiedziły Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obozu głównego, gdzie po przejściu przez bramę z napisem „Arbeit macht frei” na własne oczy mogliśmy zobaczyć z czym musieli się mierzyć ludzie przebywający w obozie. W skupieniu słuchaliśmy opowieści pana przewodnika, który starał się nam przybliżyć historię tego miejsca, opowiadał o codziennym życiu ludzi, o okrucieństwach i niebezpieczeństwach jakie na każdym kroku czyhały na osadzonych. Pod ścianą śmierci zapaliliśmy symboliczny znicz ku pamięci wszystkich mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy stracili życie w obozie koncentracyjnym.

KL Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln ludzi. To Miejsce Pamięci gdzie „ludzie ludziom zgotowali ten los”.







Festiwal zawodów w Krakowie

wydarzyło się 27.04.2022 r. | autor: Monika Kozioł

Ósmoklasiści mieli okazję wziąć udział w targach edukacyjnych „Festiwal zawodów” w Krakowie. Festiwal ma na celu pomóc młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, a tym samym zawodu jaki będą wykonywać.
W Tauron Arenie mogliśmy zapoznać się z ofertami szkół branżowych, techników oraz szkół i uczelni medycznych z Małopolski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje poszczególnych zawodów. W sumie obejrzeliśmy 100 stoisk podzielonych na 9 stref tematycznych takich jak strefa usługo-handlowa, turystyczno-gastronomiczna, medyczno-społeczna, mechaniczno-transportowa czy rolniczo-leśna.


VII Rajd Ułanów

wydarzyło się 23.04.2022 r. | autor: Beata Stefańska



Pierwszy etap VII Rajdu Ułanów zakończył się 22.04 2022 r. w Alwerni. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej uroczystości poświęconej rocznicy ucieczki Rotmistrza Pileckiego z KL Auschwitz.



Ratujemy i Uczymy Ratować

wydarzyło się 20.04.2022 r. | autor: Bożena Skulimowska



W tym roku szkolnym uczniowie klasy III pod patronatem WOŚP realizowali Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Do wspólnej nauki ratowania ludzkiego życia została poproszona nasza pielęgniarka szkolna pani Bożena Bębenek. Dzieci nauczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie uczniowie napisali sprawdzian teoretyczny, wykonali ćwiczenia praktyczne oraz otrzymali certyfikaty. Nabywając chęci i odwagi do udzielania pierwszej pomocy, każdy uczeń miał szansę zostać małym ratownikiem.







Palmy Wielkanocne

wydarzyło się 19.04.2022 r. | autor: Bożena Skulimowska

Gminny konkurs plastyczny na wykonanie Palmy Wielkanocnej, organizowany przez SOK w Alwerni, był dobrą okazją, by samemu wykonać palmę i wziąć w nim udział. Uczniowie naszej szkoły odwołując się do tradycji, wykonali swoje prace różnymi technikami, wykazując się oryginalnością i kreatywnością. Efekt finalny to 18 pięknych palm. Nagrodzono i wyróżniono wszystkie prace konkursowe.

1. Radosław Gierek – I miejsce
2. Dominika Szkliniarz – II miejsce

III miejsce:

3. Nadia Gierek 4. Hanna Maciaszek
5. Tobiasz Giermek
6. Milena Shavriac
h

Wyróżnienia

7. Latika Zmarzły
8. Anna Bartnik
9. Carla Stolarzewicz
10. Kacper Kajfasz
11. Nadia Herma
12. Gabriela Kaczmarek
13. Amelia Pierzchała
14. Eliza Shavriach
15. Liliana Pierzchała
16. Amelia Herma
17. Bartosz Kaczmarek
18. Bartosz Mamoń

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.




Powiatowy Konkurs Recytatorski

wydarzyło się 31.03.2022 r. | autor: Anita Lech

Uczennica Szkoły Podstawowej w Okleśnej, siódmoklasistka Milena Stańczyk, zajęła dzisiaj II miejsce w gminnym etapie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Alwerni🎤 Będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym📜 Serdecznie gratulujemy Milenie👏 Mocno trzymamy kciuki👍


Wiosenne porządki.

wydarzyło się 24.03.2022 r. | autor: Anita Lech



W dniu 23marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w porządkowaniu terenu na Szlaku Papieskim. Zaopatrzeni w grabki, łopatę i wózek solidnie zgrabili zeschnięte igliwie i liście na placu wokół kapliczki i głazu. Następnie ładowali na wózek i wywozili w oddalone miejsce. Pomagali także przy myciu, dekoracji i zasadzeniu świeżych kwiatów. Pani radna Aurelia Macuda – Garnek zapewniła wszystkim wodę do picia. Na koniec pracy pochwaliła uczniów za pracowitość i obdarowała słodyczami.





Zobacz galerię:

Młodzież Zapobiega Pożarom

wydarzyło się 21.03.2022 r. | autor: Anita Lech



W pierwsz dzień wiosny (21 marca) odbyły się na hali sportowej w Alwerni zawody "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowała drużyna mieszana w składzie: Mikołaj Giermek, Oliwia Lasoń, Marcel Mazgaj, Amelia Stańczyk, Natalia Stańczyk. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnością obsługi sprzętu przeciwpożarowego. Nasi zawodnicy spisali się doskonale i drużynowo wywalczyli 4 miejsce. Gratulujemy!



Pożegnanie zimy - powitanie wiosny

wydarzyło się 21.03.2022 r. | autor: Beata Stefańska



Tradycyjnie młodsi uczniowie szkoły: OP i klas 1- 4 w pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca pożegnali zimę oraz powitali oczekiwaną wiosnę.
Uczniowie w barwnym korowodzie przeszli ulicami swojej miejscowości.







Akademia Bezpiecznego Puchatka

wydarzyło się 07.03.2022 r. | autor: Beata Stefańska





Program edukacyjny – Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych. Ideą programu jest dbałość o swoje bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci na drodze, w domu, w szkole, w Internecie. Program uczy także funkcjonowania w społeczeństwie poruszając tematykę o bezpiecznych relacjach z rówieśnikami.
W klasie I przeprowadzane były zajęcia związane z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych: scenariuszy zajęć, kart pracy, podsumowujących prezentacji oraz filmów edukacyjnych. Po przeprowadzeniu zajęć Pierwszaczki zweryfikowały swoją zdobytą wiedzę rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom, a szkoła certyfikat potwierdzającego udział szkoły w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.



Próba generalna spektaklu pt.Szablą i sercem

wydarzyło się 03.03.2022 r. | autor: Monika Kozioł



Dzięki zaproszeniu Teatru Ludowego Tradycja, uczniowie klasy ósmej mieli okazję zobaczyć próbę generalną spektaklu pt.”Szablą i sercem”. Sztuka poświęcona jest kpt. Józefowi Patelskiemu, uczestnikowi powstania listopadowego i styczniowego. Scenariusz, oparty na pamiętnikach kapitana, przedstawia jego życiorys, walkę o wolną Polskę, jak również pokazuje życie ówczesnej wsi. Wyborna gra aktorów, barwne postacie, gra światła i piękna oprawa muzyczna wywarły duże wrażenie na naszej młodzieży.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość obejrzenia przedstawienia.



Szkolna wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

wydarzyło się 02.03.2022 r. | autor: Beata Stefańska



1 i 2 marca uczniowie udali się na wyczekiwaną wycieczkę do najstarszej Kopalni Soli w Bochni. Czekało tam na nich wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem był wielkim przeżyciem. Pod okiem przewodników uczniowie zwiedzali kopalnię oraz odbyli przejazd podziemną kolejką. Za pomocą ekspozycji multimedialnej z wehikułem czasu zapoznali się z wiedzą o historii kopalni i pracy górników. Dużą niespodzianką dla dzieci klas młodszych było spotkanie ze Skarbnikiem – dobrym duchem kopalni. Największą atrakcją według uczniów była przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę. Jedyna taka przeprawa na skalę światową. Trasę wycieczkową zakończyła wspólna zabawa na boisku sportowym i mini placu zabaw. Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” dla wszystkich dzieci było niezwykłą przygodą, a dla klas starszych także interesującą lekcją historii i przyrody.



















Zabawa karnawałowa klas VII i VIII

wydarzyło się 28.02.2022 r. | autor: Monika Kozioł



W piątek, 25 lutego klasy VII i VIII wzięły udział w długo wyczekiwanej dyskotece karnawałowej.
Uczniowie wykazali się kreatywnością w tańcu, prezentując przegląd swoich umiejętności od „belgijki” i „pociągu” po nowoczesny taniec solo. Szaleństwie nie było końca. W przerwie nie zabrakło słodkości przygotowanych przez Radę Rodziców.
Oprawę muzyczną zapewnił nowy sprzęt nagłaśniający, który udało się pozyskać z programu „Laboratoria przyszłości”.



Bal karnawałowy Oddziału Przedszkolnego i klas I-III

wydarzyło się 09.02.2022 r. | autor: Anita Lech



W środę po południu w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wspaniałe stroje, kolorowe balony i wystrzałowy wodzirej to przepis na udaną zabawę.

Zobacz galerię:



30 Finał WOŚP

wydarzyło się 30.01.2022 r. | autor: Monika Kozioł

30 finał WOŚP nie mógł się odbyć bez naszego udziału. Po raz kolejny uczniowie wsparli „serduszkową” akcję jako wolontariusze. Pomimo niesprzyjającej pogody, uczniowie z klasy ósmej dzielnie zbierali fundusze na rzecz okulistycznych szpitali dziecięcych. Serdecznie dziękujemy za każdy wrzucony grosik do puszki.


Wycieczka do Szwajcarii

wydarzyło się 28.01.2022 r. | autor: Anita Lech



W styczniu grupa uczniów z klas VII i VIII wzięła udział w międzynarodowym projekcie wymiany międzykulturowej. Zamieszkali w wiosce dziecięcej Pestalozzi Children Fundation w Trogen w Szwajcarii. Przez dwa tygodnie młodzież uczestniczyła w warsztatach z zakresu komunikacji międzykulturowej, zwalczania dyskryminacji, tożsamości, rozwiązywania konfliktów i praw dziecka. Była to świetna okazja do zawarcia nowych znajomości, podszlifowania angielskiego, zdobywania szczytów górskich, zwiedzania i szalonych zabaw na śniegu.

Zobacz galerię:



Ferie w szkole 😉

wydarzyło się 20.01.2022 r. | autor: Anita Lech

Dzisiaj (27 stycznia) chętni uczniowie wzięli udział w „Warsztatach tanecznych”, które poprowadziła pani Teresa Majewska."












Podczas ferii zimowych w szkole prowadzone są zajęcia zorganizowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni. Dzisiaj (19 stycznia) chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach rytmiczno - muzycznych „Śpiewać każdy może” prowadzonych przez pana Marka Skowronka, Dyrektora SOK-u. Za tydzień, 27 stycznia, uczniowie spróbują swoich sił na „Warsztatach tanecznych”. Zapraszamy do udziału!









Nasz Przyjaciel Kot

wydarzyło się 17.12.2021 r. | autor: Beata Stefańska

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastyczno – Literackim „Nasz Przyjaciel Kot”.

Dzieci z OP oraz klasy 1 i 2 przygotowały pomysłowe prace plastyczne prezentujące koty, natomiast uczniowie klasy 3 i 4 zaprezentowali swoje zdolności poetyckie, w efekcie czego powstały bardzo ciekawe wiersze o kotach.

Nagrody uczniom wyróżnionych prac wręczała Pani Burmistrz Beata Nadzieja Szpila

Wyróżnione prace w konkursie:
  1. Shavriach Eliza – praca literacka
  2. Bialik Zuzanna - praca plastyczna
  3. Kajfasz Kacper – praca plastyczna
  4. Herma Amelia - praca plastyczna
W konkursie wzięli udział także uczniowie:

Prace plastyczne:

  1. Gierek Nadia
  2. Głuszek Szymon
  3. Herma Nadia
  4. Łatak Liliana
  5. Kaczmarek Gabriela
  6. Gierek Radosław
  7. Rewaj Nikola
  8. Zmarzła Latika
  9. Bartnik Anna
  10. Cichoń Magdalena
  11. Magoń Lilia
 Prace literackie:
  1. Bialik Maja
  2. Pierzchała Liliana
  3. Wróbel Kalina
  4. Berny Vanessa
  5. Kaczmarek Bartosz
  6. Sołtysik Natalia

Gratulujemy uczniom, którzy wykazali się aktywnością twórczą. Duże brawa dla dzieci wyróżnionych.









Mikołajki szkolne

wydarzyło się 06.12.2021 r. | autor: Anita Lech


Do naszej szkoły, jak wiadomo, uczęszczają tylko grzeczne dzieci, więc Święty Mikołaj🎅🎅🎅 wraz pomocnikiem 👼 mieli pełne ręce roboty. Buzie uśmiechnięte = dzieciaki szczęśliwe🧑‍🎄🧑‍🎄🧑‍🎄 Dziękujemy Święty Mikołaju!



Zabawa Andrzejkowa

wydarzyło się 29.11.2021 r. | autor: Anita Lech



Andrzejki - cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów oraz wróżb. Samorząd Uczniowski przybliżył nam dzisiaj zwyczaje andrzejkowe i wprowadził nas w magiczny nastrój.
Dzięki przygotowanym wróżbom mogliśmy się dowiedzieć co nas czeka w przyszłości: szczęście, pieniądze, sława, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Nad prawidłowym wypowiadaniem zaklęć i wróżbami czuwały nasze niezawodne „czarownice”.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następne andrzejkowe wróżenie. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.








Konkurs plastyczny - Moja rodzina.

wydarzyło się 14.11.2021 r. | autor: Beata Stefańska



Konkurs plastyczny „Moja rodzina” organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Alwerni cieszył się w naszej szkole dużym zainteresowaniem – przygotowano 26 prac plastycznych. Konkurs promował rodzinę, relacje rodzinne oraz więzi międzypokoleniowe. Gratulujemy Prace przygotowali:

Oddział przedszkolny:

  1. Gabriela Kaczmarek – wyróżnienie
  2. Nadia Gierek – wyróżnienie
  3. Nadia Herma
  4. Kacper Kajfasz
  5. Zuzanna Bialik
  6. Joanna Jakóbik

Klasa I

  1. Nikola Rewaj – II miejsce
  2. Krystian Janik - wyróżnienie
  3. Krystian Radosław Gierek
  4. Latika Zmarzła

Klasa II

  1. Anna Bartnik – wyróżnienie
  2. Amelia Herma
  3. Carla Stolarzewicz
  4. Lilia Magoń

Klasa III

  1. Weronika Rożnawska – wyróżnienie
  2. Kalina Wróbel
  3. Hanna Maciaszek
  4. Borys Pawliszyn
  5. Liliana Pierzchała

Klasa IV

  1. Eliza Shavriach
  2. Vanessa Berny
  3. Natalia Sołtysik

Klasa V

  1. Emila Grabowska – wyróżnienie
  2. Milena Urbańczyk

Klasa VI

  1. Dominika Szkliniarz

Klasa VII

  1. Kornelia Giermek - wyróżnienie




IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach

wydarzyło się 05.11.2021 r. | autor: Anita Lech

W dniu 5 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych Fablok odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem BESKID SĄDECKI.
Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie.
W konkursie wzięło udział 39 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W tym roku także dopisało nam szczęście.
III miejsce w kategorii indywidualnej klas 6-8 zajęła nasza uczennica – Oliwia Lasoń z klasy 8.
W kategorii drużynowej klas 6-8 nasza szkoła również zajęła III miejsce .
Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

GRATULACJE !!!

Organizatorzy konkursu zapraszają już teraz do udziału w X edycji konkursu w następnym roku szkolnym. Tematem będą TATRY.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

wydarzyło się 05.11.2021 r. | autor: Administrator



W 2021 roku obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przypadły na 5 listopada (piątek).
Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców.
Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do obchodów tego nietypowego święta. Dzieci stanęły na wysokości zadania i przyszły przebrane za bohaterów kreskówek czy postacie książkowe. Były smerfy, księżniczki, smoki, czarownice, wróżki i wiele, wiele innych.








Spotkanie z Misjonarzem

wydarzyło się 03.11.2021 r. | autor: Anita Lech



3 listopada 2021r. uczniowie VIII klasy spotkali się z o. Lesławem Zachurą, Misjonarzem w Zimbabwe w Afryce. Uczniowie pod opieką pani Jadwigi Jarząbek Ugościli o. Lesława domowymi wypiekami i afrykańską herbatą. W miłej atmosferze o. Lesław opowiadał o życiu i pracy w Afryce. Młodzież była zainteresowana różnymi aspektami życia na gorącym kontynencie. Zadawali pytania z zakresu gospodarki, historii, polityki, przyrody, zwyczajów oraz wierzeń mieszkańców Zimbabwe. Ze spotkania wyszli z przekonaniem, że prawdziwa Afryka nie jest do końca taka, jaką znamy z TV czy Internetu. Warto ją zobaczyć na własne oczy, żeby się o tym przekonać.

Sukcesy w zawodach sportowych

wydarzyło się 18.10.2021 r. | autor: Anita Lech



ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”

W tym roku już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Odbyły się one 24 września 2021 r. na stadionie w Alwerni. Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: rzut granatem, strzał z karabinka pneumatycznego, bieg długi. Dodatkowo każda drużyna musiała wykazać się wiedzą dotyczącą losów lokalnych bohaterów z okresu II w. św. oraz historii miejscowości Grojec. Nasza szkolna drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!









GMINNE ZAWODY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

18 października 2021 r. na hali w Regulicach odbyły się zawody w halowej piłce nożnej. Drużyna chłopców zaprezentowała wysoki poziom swych umiejętności piłkarskich i zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!









Nadania nowego sztandaru

wydarzyło się 14.10.2021 r. | autor: Anita Lech



14 października 2021 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość nadania nowego sztandaru. W czasie mszy św. ks. proboszcz Marcin Hodana poświęcił nowy sztandar. Po mszy św. w pochodzie za sztandarami cała społeczność szkolna wraz zaproszonymi gośćmi przemaszerowała do budynku szkoły. W szkole odbyła się ceremonia przekazania nowego sztandaru, a uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny. Pogoda sprzyjała, dostojni goście dopisali, więc wszystko wyglądało pięknie. Jak prezentuje się nasz nowy sztandar można zobaczyć na zdjęciach z uroczystości.

Jeżdżę z głową – Na łyżwach!

wydarzyło się 11.10.2021 r. | autor: Bożena Skulimowska



We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Jeżdżę z głową”, realizowanym przez Gminę Alwernia przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.
W ramach projektu 6 uczniów skorzystało z nauki jazdy na łyżwach na Lodowisku Cracovii. Udział w projekcie był szansą dla rozwoju sportowych umiejętności, a także pozwalał na nabycie dobrego nawyku jazdy w kasku.



Międzynarodowy Dzień Kropki

wydarzyło się 16.09.2021 r. | autor: Anita Lech



15 września -Międzynarodowy Dzień Kropki. Kreatywnie, odważnie i zabawnie - tak uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień. Poszukiwanie ukrytych kropek i prześciganie się w konkursie klasowym na największą ich ilość przyprawiły o wypieki na twarzy nie jednego z nas. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za inicjatywę, pomysł i zaangażowanie w zorganizowaniu tak wspaniałego dnia.





Rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

wydarzyło się 01.09.2021 r. | autor: Beata Stefańska



Ślubowanie klasy I

Nadszedł moment rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022, a wraz z nim uroczyste Ślubowanie klasy pierwszej.
Przewodnicząca szkoły Amelia Stańczyk powitała Panią Dyrektor, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, która w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach oczekiwała na ten ważny moment w ich szkolnej przygodzie.
W podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor Anita Lech
Do grona społeczności szkolnej zostali przyjęci:

Radosław Gierek, Krystian Janik, Nikola Rewaj, Latika Zmarzła

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątki: dyplomy i słowniczki ortograficzne ufundowane przez Radę Rodziców Nowy rok szkolny powitany został piosenką. Pięknie zaprezentowała się uczennica klasy siódmej Kornelia Giermek, z wesołą piosenką witającą wrzesień wystąpili także uczniowie klasy czwartej.

Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia.







Spotkanie z Marzenną Nowakowską

wydarzyło się 15.06.2021 r. | autor: Anita Lech



    15 czerwca uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w spotkaniu z Marzenną Nowakowską - autorką książek, ekspertem ekologii behawioralnej i socjobiologii, prezenterką serialu przyrodniczego Dzika Polska. W trakcie spotkania pt. „Safari za progiem domu – w poszukiwaniu najfajniejszej zwierzęcej rodziny” uczestnicy z zachwytem słuchali opowieści o dziko żyjących w Polsce zwierzętach. Poznali również najciekawsze fakty z życia rodzin polskich zwierząt. Dowiedzieli się kogo wychowuje tylko mama, kogo obydwoje rodziców, a kto dzieciństwo spędza samotnie. Przewodnikiem po świecie zwierząt stały się książki pani Marzenny „Safari za progiem domu”, „Dzikość serca. Wielka księga zachowań zwierząt”, „Zwierzęta Polski”.

     Uczniowie dzielili się też swoją wiedzą wynikającą z obserwacji przyrody. To spotkanie na pewno pobudzi wielu do uważniejszego przyglądaniu się otaczającemu światu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rodzina książką życia”. Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni, a dofinansowano je ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.













Zakazany owoc

wydarzyło się 14.06.2021 r. | autor: Anita Lech



14 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne pn. Zakazany owoc realizowane i finansowane w ramach GPRPA. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III. Tematem zajęć było zdrowe żywienie oraz zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.







  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz