noscript-img
wstecz
kontakt
facebook
kontakt
BIP
logowanie


Archiwum wydarzeń
Artykuł zmodyfikowany dn. 21.09.2021 r. | autor: Administrator


  Wydarzenia szkolne w roku 2024/25
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
X

Konkurs wiedzy o Eucharystii

wydarzyło się 10.03.2019 r. | autor: Beata Stefańska



10 czerwca 2019r. w przedszkolu w Alwerni odbył się gminny konkurs wiedzy o Eucharystii. Trójka reprezentantów z naszego przedszkola – Anna Lutostańska, Hanna Maciaszek i Borys Pawliszyn wzięła udział w konkursie. Miło nam poinformować, że Ania Lutostańska zajęła 1 miejsce. Gratulujemy zwyciężczyni oraz pozostałym uczestnikom godnie reprezentującym nasze przedszkole!

ZOO i Kopiec Kościuszki

wydarzyło się 03.06.2019 r. | autor: Beata Stefańska



3 czerwca 2019 r. uczniowie klas 1-4 odwiedzili Ogród Zoologiczny w Krakowie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykanych na co dzień mieszkańców ZOO żyjących w różnych częściach naszej planety. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały zwierzęta z bliska. Dużą radość sprawiło dzieciom możliwość zobaczenia karmienia bardzo sympatycznych pingwinów. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
Dużą atrakcją dla dzieci był drugi punkt wycieczki – wyjście na Kopiec Kościuszki. Z tego niesamowitego miejsca w Krakowie uczniowie podziwiali piękną panoramę miasta. Wszyscy byli zachwyceni. Na koniec zobaczyli Wystawę Figur Woskowych, gdzie można było podziwiać wielkich Polaków m.in. patrona naszej szkoły Ignacego Jana Paderewskiego.
Emocji i wrażeń było mnóstwo.









Dzień Dziecka

wydarzyło się 03.06.2019 r. | autor: Beata Stefańska

Warning: include(page/wydarzenia///20191021191641_page.html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/virtualki/242926/szablony/archiwum_lista.php on line 152

Warning: include(page/wydarzenia///20191021191641_page.html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/virtualki/242926/szablony/archiwum_lista.php on line 152

Warning: include(): Failed opening 'page/wydarzenia///20191021191641_page.html' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/virtualki/242926/szablony/archiwum_lista.php on line 152

WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI SZLAKIEM PIASTOWSKIM

wydarzyło się 15.05.2019 r. | autor: Beata Stefańska



WSPOMNIENIA  Z  WYCIECZKI  „SZLAKIEM  PIASTOWSKIM”

 

13.05.2019 (poniedziałek)

 

 

START

O godz. 5:00 rano, mocno zaspani ruszyliśmy na podbój Poznania.

 

 

KOZIOŁKI
Po godzinie 11:30 byliśmy już na miejscu
i z niecierpliwością czekaliśmy na wyjście poznańskich koziołków, słuchając miejscowych legend. W samo południe ujrzeliśmy na ratuszu słynne koziołki.

 

 

 

 

MUZEUM ROGALOWE

W Muzeum Rogalowym braliśmy udział
w przygotowaniu, według specjalnej receptury, „Rogali Świętomarcińskich”.
W trakcie pokazu Pan Kuchmistrz rozbawiał nas opowieściami w gwarze poznańskiej. Dowiedzieliśmy się m.in. co to: „syry”, „giry”, „mele” czy ‘kalafa”.
Na koniec zostaliśmy poczęstowani rogalami oraz otrzymaliśmy Certyfikat Rogalowego Czeladnika.

 

 

 

SPACER PO OSTROWIE TUMSKIM

Na Ostrowie Tumskim widzieliśmy gotycką Katedrę Poznańską. Pochowani są w niej sławni władcy Polski: Mieszko I, Bolesław Chrobry, Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel, Przemysław II,

 

NOCLEG NA POLACH LEDNICKICH

Po dniu pełnym wrażeń pojechaliśmy na miejsce noclegu, czyli na Pola Lednickie. Ich założycielem był śp. dominikanin ojciec Jan Góra. Znajduje się tam słynna Brama Ryba, zwana także Bramą Trzeciego Tysiąclecia. Przez nią przechodzą uczestnicy corocznych Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży na Polach Lednickich.

 

 

WIECZORNE OGNISKO

Po obiadokolacji, miło spędziliśmy czas na ognisku, grając w gry i zajadając się kiełbaskami.

 

14.05.2019 (wtorek)

BISKUPIN

Po śniadaniu wyruszyliśmy w godzinną drogę do rezerwatu archeologicznego w Biskupinie. Jest on jednym z największych w Europie. Duże wrażenie zrobiła na nas rekonstrukcja osady obronnej na półwyspie ( istniejącej w VIII w. p.n.e.), składającej się z domów, bramy i wału obronnego.  Byliśmy też w wiosce piastowskiej.

 

 

PRZEJAZD KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ

Po zakończeniu zwiedzaniu Biskupina udaliśmy się na przejazd kolejką wąskotorową, której  tory były oddalone 60 centymetry od siebie, podczas gdy normalne są w odległości ok. 90 centymetrów. Z kolejki roztaczały się niezwykłe piękne widoki.

 

STRZELNO

Pierwszym obiektem w Strzelnie był Kościół  Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny. Zobaczyliśmy tam niesamowite romańskie kolumny z XII w., które przedstawiają cnoty
i wady człowieka. Pan przewodnik odsłonił dla naszej grupy ołtarz, na którym widniała rzeźba Jezusa powieszonego na krzyżu. Następnie przeszliśmy do starszego kościoła zbudowanego w stylu romańskim, który ma wyjątkową akustykę. Zwiedzanie zakończyliśmy w przykościelnym muzeum.

REJS STATKIEM PO GOPLE

W Kruszwicy szybko zjedliśmy ciepły, regeneracyjny posiłek i udaliśmy się na rejs statkiem po jeziorze Gopło. Rejs był bardzo przyjemny, bawiliśmy się świetnie.

 

MYSIA WIEŻA

Do Mysiej Wieży prowadzą kręte schody, po których podekscytowani weszliśmy na szczyt.

Po drodze przypomnieliśmy sobie legendę o złym królu Popielu, którego myszy zjadły właśnie w tej wieży. Na szczycie było zimno i wietrznie, ale nie przeszkodziło nam to w oglądaniu rozległego widoku na jezioro Gopło i Kruszwicę.

 

WIECZORNA ANIMACJA

Po przybyciu na Pola Lednickie zjedliśmy obiadokolację, po której zostaliśmy zaproszeni na niezwykle ciekawe animacje przygotowanie przez pracowników ośrodka. Zabawa była niesamowita, a my graliśmy w wiele gier, które nam się spodobały. Podzielono nas na dwie grupy, rywalizacja między nami prowadzona była na wesoło z wykorzystaniem kolorowych, wielkich chust KLANZY.

 

SEN

Wymęczeni tym męczącym, ale świetnym dniem, wróciliśmy do swoich pokoi i poszliśmy spaćJ

 

15.05.2019 (środa)

 


MUZEUM PIERWSZYCH PIASTÓW NA OSTROWIE LEDNICKIM

Na wyspę, Ostrów Lednicki, dotarliśmy promem. Zobaczyliśmy historyczne miejsce chrztu Mieszka I, czyli Chrztu Polski z roku 966. Na nas wszystkich zrobiło to duże wrażenie.

 

 

 

 

W tym dniu pogoda nam nie sprzyjała J

                                

MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO

Z wyspy ruszyliśmy do Gniezna, by odwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego.  Słuchaliśmy z zaciekawieniem opowieści z czasów piastowskich, w międzyczasie oglądając eksponaty, których było ponad 500! Największą uwagę zwróciły regalia królewskie oraz bogato zdobione insygnia władzy biskupiej.

 

STARÓWKA GNIEŹNIEŃSKA

Pani przewodnik ukazała nam jak rynek wyglądał przed II wojną światową.

 

 

KATEDRA W GNIEŹNIE

W Katedrze wysłuchaliśmy wiele historii i przypuszczeń sięgających czasów pierwszych Piastów. Zobaczyliśmy pięknie zdobiony relikwiarz św. Wojciecha. Podtrzymują go cztery figury symbolizujące stany społeczne: mieszczaństwo, chłopstwo, duchowieństwo i szlachtę. Relikwiarz wzbudził w nas zachwyt.
W Katedrze koronowanych było 5 królów Polski: Bolesław Chrobry, Mieszko II, Bolesław Śmiały, Przemysł II, Wacław II.

 

DRZWI GNIEŹNIEŃSKIE

Zaraz po zwiedzaniu Katedry udaliśmy się by zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Przedstawiające one sceny z życia św. Wojciecha, który zginął podczas misji chrystianizacyjnej pogańskich Prusów.

Ciekawostką jest to, że lew znajdujący się na boku drzwi, widnieje również na banknocie dwudziestozłotowym.

 

POWRÓT

Z Poznania wyjechaliśmy około godziny 15:00. W autokarze wspominaliśmy dobre chwile i obiecaliśmy sobie, że jeszcze kiedyś tam wrócimy. Zahaczyliśmy także o McDonalda, z czego byliśmy niezwykle zadowoleni. Do domu dojechaliśmy o 22.30.

 

 

Relację przygotowały:

~~ADRIANNA WOLAREK~~  ~~WERONIKA PIEKARCZYK~~



 

 



Wycieczka do Wrocławia

wydarzyło się 14.05.2019 r. | autor: Beata Stefańska



14 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy 2 udali się w daleką podróż – do Wrocławia. Celem podróży był ogród zoologiczny. Na początku było zwiedzanie Afrykarium – niezwykłego akwarium, na które można było popatrzeć z góry, z boku i z dołu. Wszyscy mogli podziwiać pływające, nie tylko ryby, ale także większe zwierzęta żyjące w wodzie lub nad wodą: pingwiny, foki, manaty oraz hipopotamy. Po obiedzie był spacer po całym ogrodzie zoologicznym. Wielu wrażeń dostarczyły: słonie, nosorożec, zebry, wilki, niedźwiedź, a także wiele innych zwierząt. Pełni wrażeń – w ulewnym deszczu – dzieci wracały do domu.

Dzień Rodziców

wydarzyło się 08.05.2019 r. | autor: Beata Stefańska



Pamiętając o tym bardzo ważnym Święcie, jakim jest Dzień mamy i Taty uczniowie z klas 1- 3 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaprosili rodziców na przygotowany program artystyczny. Dzieci dla swoich rodziców zaprezentowały inscenizacje, wiersze, tańce i piosenki, a przede wszystkim najpiękniejsze życzenia płynące z małych serc. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły upominki. Przy słodkim poczęstunku rodzice wraz z dziećmi miło spędzili czas. To była wyjątkowa i piękna uroczystość.















Warsztaty w Galerii Drzewiej w Porębie Żegoty

wydarzyło się 07.05.2019 r. | autor: Beata Stefańska



Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z klas I-III 7 maja 2019 r uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Galerii „Drzewiej”. Głównym celem pobytu w tym ciekawym miejscu było wykonanie przez dzieci prezentów dla mamy i taty. Uczniowie dostali drewniane figurki kwiatków i kogucików, które samodzielnie malowały według własnej inwencji. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, a efektem były piękne, kolorowe prezenty. Był to czas spędzony bardzo miło i kreatywnie.





Świąto 3-maja

wydarzyło się 03.05.2019 r. | autor: Beata Stefańska



Tegoroczna 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja została uczczona w naszej szkole uroczystym apelem.
Uczniowie klasy IV przygotowali część artystyczną, która była krótką lekcją historii przybliżającą moment uchwalenia Konstytucji w 1791 roku przez Rzeczpospolitą.
Szkoła brała również udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3-go Maja i w happeningu flagowym w Alwerni.



Kartka Wielkanocna z mojej małej ojczyzny

wydarzyło się 14.04.2019 r. | autor: Beata Stefańska





2018/19 - Kartka Wielkanocna z mojej małej ojczyzny.

Promując "małą ojczyznę" oraz kultywując tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi  uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez SOK w Alwerni "Kartka Wielkanocna z mojej małej ojczyzny". Ciekawe pomysły i techniki wykonania w swoich kartkach zaprezentowali:

OP
1.Maja Bialik
2..Amelia Herma
3.Laura Jakóbik
4.Anna Lutostańska
5.Hanna Maciaszek
6.Lilia Magoń
7.Borys Pawliszyn
8.Weronika Rożnawska
9.Dariusz Smitka

kl.I
1.Bartosz Kaczmarek
2.Eliza Shavriach

kl.III
1.Urszula Smitka  - II miejsce

kl.IV
1.Kornelia Giermek
2.Małgorzata Noworyta
3.Amelia Pierzchała
4.Milena Shavriach

kl.V
1.Marcel Mazgaj
2.Kacper Lasoń
3.Oliwia Lasoń
4.Patrycja Paw
5.Amelia Stańczyk
6.Natalia Stańczyk

kl.VI
1.Paulina Mamoń
2.Jakub Rewaj
3.Amelia Shavriach
4.Zuzanna Wolarek - I miejsce

kl.VIII
1.Olivia Kopyto - wyróżnienie













Maska Teatralna

wydarzyło się 11.04.2019 r. | autor: Beata Stefańska



11 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Alwernia odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego konkursu plastycznego pt.” Maska Teatralna”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań teatralnych dzieci, pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji oraz kształtowanie postaw uczestnictwa w życiu kulturalnym. Wśród nagrodzonych znalazła się Lilia Magoń, która zajęła II miejsce oraz Weronika Rożnawska, która zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Spotkanie z fryzjerką

wydarzyło się 28.02.2019 r. | autor: Beata Stefańska



28 lutego gościliśmy w naszej szkole panią Agnieszkę - mamę Vanesski i Alana, która na co dzień pracuje zawodowo, jako fryzjerka. Dzięki pani Agnieszce mogliśmy zapoznać się z warsztatem pracy fryzjera - obejrzeć fryzjerskie akcesoria i zaobserwować metamorfozy w wyglądzie uczniów, którzy wzięli udział w pokazowym czesaniu i strzyżeniu. Dziękujemy pani Agnieszce za zaangażowanie, życzliwość i kreatywne podejście do tematu spotkania.





Widokówka z mojej miejscowości

wydarzyło się 22.02.2019 r. | autor: Beata Stefańska



W dniu 22 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt.”Widokówka z mojej miejscowości”, zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” oraz uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W konkursie tym Hanna Maciaszek zdobyła nagrodę główną, a Anna Lutostańska wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!



Karnawał w szkole

wydarzyło się 21.01.2019 r. | autor: Beata Stefańska



Karnawał to czas radosnych zabaw. Zgodnie z tą tradycją w dniu 30 stycznia 2019 r. w naszej szkole także odbył się bal karnawałowy. Do tańców i pląsów zachęcały dwie profesjonalne panie prowadzące. Wesołe tańce uatrakcyjniały różnymi, ciekawymi zabawami. Na czas balu dziewczynki i chłopcy zamienili się w kolorowe postacie bajkowego świata. Zabawa karnawałowa to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości i przyjemności. Wszyscy dziękują Radzie Rodziców za zorganizowanie wspaniałego balu i przygotowanie słodkiego poczęstunku.









27 Finał WOŚP

wydarzyło się 13.01.2019 r. | autor: Beata Stefańska



27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 r. W tym roku pod hasłem „ Pomaganie jest dziecinnie proste”. Cel to zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nasze szkolne trzy wolontariuszki także wyruszyły z puszkami. Amelka Shavriach, Paulinka Mamoń, Weronika Piekarczyk sumie zebrały 2092,09 zł.

Serdecznie dziękujemy.


Najważniejsze jest zdrowie

wydarzyło się 22.12.2018 r. | autor: Beata Stefańska



W grudniu nastąpiło podsumowanie gminnego konkursu plastycznego „Najważniejsze jest zdrowie”. Celem konkursu było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocja zdrowego stylu życia. Wśród nagrodzonych przedszkolaków znalazły się: Lilia Magoń - I miejsce, Amelia Herma - II miejsce oraz Laura Jakóbik, która otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy

Jasełka szkolne

wydarzyło się 21.12.2018 r. | autor: Beata Stefańska



21 grudnia w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Ostatni dzień zajęć przed Bożym Narodzeniem to przede wszystkim czas klasowych wigilii, składania życzeń i śpiewu kolęd przy pięknie ozdobionych choinkach. W tym dniu spotykaliśmy się także wszyscy razem, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Piękne pastorałki w wykonaniu przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój.





Mikołajki

wydarzyło się 06.12.2018 r. | autor: Beata Stefańska



Wszyscy uczniowie już od samego rana z niecierpliwością czekali na spotkanie z Mikołajem. W tym roku Mikołaj nie zapomniał o żadnej klasie, wszystkich obdarował słodkimi prezentami. Tego dnia na twarzach dzieci gościł tylko uśmiech, był to dzień pełen emocji i wrażeń. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku. „Odczarowane Pierniki”
W tym dniu czekała na dzieci młodsze jeszcze jedna niespodzianka – „Odczarowane pierniczki”. Dzień wcześniej uczniowie korzystając z szablonów, samodzielnie projektowali pierniki według swoich pomysłów. Prace wykonywali z plasteliny. 6 grudnia wszyscy otrzymali dokładnie takie same upieczone pierniczki, jak własne prace z plasteliny. Radość była ogromna. Dziękujemy pani przewodniczącej Rady Szkoły za słodką niespodziankę.



Pocztówka z mojej Małej Ojczyzny

wydarzyło się 30.11.2018 r. | autor: Beata Stefańska


„Pocztówka z mojej Małej Ojczyzny” W ramach projektu „Niech połączy nas książka i historia – cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia” realizowanego przez MGBP w Alwerni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z mojej Małej Ojczyzny”. Konkurs ten zorganizowano z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia odzyskania praw miejskich przez Alwernię. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Przedszkole:
Laura Jakóbik -
wyróżnienie


Klasy 1-3
Urszula Smitka
II miejsce


Klasy 7 -8, Gimnazjum
Oliwia Kopyto -
wyróżnienie





Zabawa Andrzejkowa

wydarzyło się 30.11.2018 r. | autor: Beata Stefańska



Z okazji Andrzejek w naszej szkole odbyła się zabawa dla klas IV-VII zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Na dyskotekę przybyło bardzo dużo uczniów, którzy wspaniale bawili się przy największych muzycznych hitach. Organizatorzy zadbali również o ciekawe zabawy andrzejkowe, w których chętnie brali udział wszyscy uczniowie.
Natomiast młodszych uczniów odwiedziły wiedźmy, które przybliżyły im tradycyjne wróżby andrzejkowe. Jedno jest pewne: Andrzejki były fantastyczne i z niecierpliwością czekamy na kolejną zabawę.





Zdrowo jem, więcej wiem

wydarzyło się 26.11.2018 r. | autor: Beata Stefańska



W październiku i listopadzie, w klasie II realizowany był projekt “Zdrowo jem, więcej wiem”, edycja 2018/2019 JESIEŃ, którego organizatorem jest Fundacja: Bank Ochrony Środowiska. W czasie realizacji projektu, uczniowie poznawali wartości odżywcze warzyw i owoców; dowiedzieli się jakie potrawy można przygotować z owoców i warzyw; wspólnie przygotowali i przedstawili wszystkim uczniom naszej szkoły inscenizację wiersza Jana Brzechwy “Na straganie”; przekonali się do picia wody, która jest niezbędna do życia. Po realizacji projektu został napisany i przesłany organizatorom raport.

Wszyscy zainteresowani mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się zaglądając na strony internetowe:
www.aktywniepozdrowie.pl


www.fundacjabos.pl







Konkurs plastyczny

wydarzyło się 24.11.2018 r. | autor: Beata Stefańska



W listopadzie 2018 r. uczniowie wszystkich klas z wielkim zaangażowaniem przystąpili do szkolnego konkursu "Uczcijmy razem 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości". Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania historii Polski, przypomnienie postaci i symboli związanych z odzyskaniem suwerenności państwa polskiego poprzez wypowiedź w formie plastycznej.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
I miejsce
Hanna Maciaszek – OP
Bartosz Kaczmarek – kl. I
Oliwia Lasoń – kl. V


II miejsce
Dariusz Smitka - OP
Bartosz Mamoń – kl. II
Olivia Kopyto – kl. VIII
Karina Dróżdż –kl. VIII


III miejsce
Weronika Rożnawska - OP
Tobiasz Giermek – kl. II
Piotr Cichoń – kl. II
Amelia Shavriach – kl. VI

Wyróżnienia:
Antoni Łyp – OP
Anna Bartnik - OP
Amelia Herma - OP
Wojciech Noworyta – kl. II
Vanessa Berny – kl. II
Natalia Sołtysik – kl. II
Kacper Szpila – kl. II
Eliza Schavriach – kl. II
Piotr Rożnawski – kl. II
Milena Urbańczyk – kl. II
N atalia Kołacz – kl. II
Zofia Bielak – kl. III
Nikola Starzycka – kl. III
Urszula Smitka – kl. III
Alan Berny – kl. III
Małgorzata Noworyta – kl. IV
Milena Shawriach – kl. IV
Kacper Lasoń – kl. V
Natalia Stańczyk – kl. V
Jakub Rewaj – kl. VI
Paulina Mamoń – kl. VI
Weronika Pieniążek – kl. VI










Program edukacyjny – Akademia Bezpiecznego Puchatka

wydarzyło się 23.11.2018 r. | autor: Beata Stefańska



Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
W klasie I przeprowadzane były zajęcia związane z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych: scenariuszy zajęć, kart pracy, podsumowujących prezentacji. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci zweryfikowały swoją zdobytą wiedzę rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom, a szkoła Certyfikat potwierdzającego udział szkoły w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

wydarzyło się 20.11.2019 r. | autor: Beata Stefańska



Nie ma dzieci – są ludzie…

Janusz Korczak


220 listopada obchodzimy Międzynarodowy i Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że należy je zawsze respektować. 20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Nasza szkoła świętowała ten ważny dzień wspólnie z UNICEF. Uczniowie i pracownicy szkoły w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko - w kolorze UNICEF. Szkolny korytarz zdobi gazetka poświęcona Prawom Dziecka. Klasy młodsze poznały swoje prawa oglądając prezentacje o Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie klas starszych z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka zostali zapoznani z listem od Rzecznika Praw Dziecka.

Miłym zakończeniem świętowania był słodka, niebieska niespodzianka, za którą wszystkie dzieci dziękują pani przewodniczącej Rady Rodziców.  







Wspólny Patron – wspólne działanie

wydarzyło się 09.11.2019 r. | autor: Beata Stefańska



W dniu 9. 11. 2018 r. delegacja uczniów z naszej szkoły udała się do Krakowa, aby wziąć czynny udział w audycji słowno – muzycznej przygotowanej przez szkoły mające wspólnego Patrona – Ignacego Jana Paderewskiego: Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia, Szkołę Podstawową nr 157, Szkołę Podstawową w Okleśnej. Występ odbył się w przepięknej sali koncertowej w budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia znajdującej się przy ul. Basztowej w Krakowie. Spektakl przedstawiał życie Patrona naszych szkół.

To niezwykłe wydarzenie dostarczyło naszym uczniom wielu pozytywnych wrażeń, które na długo zapadną w pamięci.







Rekord dla Niepodległej

wydarzyło się 09.11.2018 r. | autor: Beata Stefańska



W całej Polsce 9 listopada 2018 r. - z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się akcja polegająca na jednoczesnym śpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego". Również nasza szkoła wzięła udział w tej akcji. Dokładnie o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe odznaczenia, a dzieci klasy I, które rozpoczęły naukę w tym wyjątkowym roku dodatkowo otrzymały prezenty od Instytutu Pamięci Narodowej: ołówki z napisem „Moja Niepodległa” oraz zeszyty do języka polskiego z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.





Turniej Wiedzy o Małej i Dużej Ojczyźnie

wydarzyło się 21.10.2019 r. | autor: Beata Stefańska



Dnia 8.11.2018 roku odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy o Małej i Dużej Ojczyźnie. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Alwernia.
Organizatorami byli: Miejsko-Gminna Biblioteka im. Janiny Rogalskiej w Alwerni, Szkoła Podstawowa im I. J. Paderewskiego w Okleśnej i Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Alwerni.
Głównym celem turnieju była popularyzacja wiedzy o Polsce i jej kulturze oraz pogłębienie wiedzy o Małej Ojczyźnie i kształtowanie tożsamości regionalnej.
Turniej miał formę interaktywnego quizu przeprowadzonego za pomocą aplikacji Kahoot, z użyciem telefonów komórkowych. Przygotowano 80 pytań w kategoriach : geografia , literatura, sztuka, historia i mała ojczyzna. Liczyła się prawidłowa odpowiedź oraz czas jej udzielania. Każdą szkołę reprezentowało dwoje uczniów.
Wszyscy uczestnicy turnieju obejrzeli też występ artystyczny przygotowany przez uczniów z naszej szkoły z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

W turnieju zwyciężyli:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa w Grojcu
- II miejsce: Szkoła Podstawowa w Regulicach
- III miejsce: Szkoła Podstawowa w Okleśnej

Gratulujemy laureatom!!!

Turniej zorganizowany był w ramach projektu „Niech połączy nas książka i historia – cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.







Widowisko Dumy i Radości

wydarzyło się 19.10.2018 r. | autor: Beata Stefańska



Dnia 19 października uczniowie klasy 8 reprezentowali naszą Szkołę na Widowisku Dumy i Radości w Krakowie. Uroczystości zostały zorganizowane przez Małopolskie Kuratorium Oświaty dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zainaugurowała je msza święta na Wawelu, następnie odbył się przemarsz z Wawelu do Parku Jordana, w którym zaprezentowany został program artystyczny. Orszakowi przewodził major Włodzimierz Wowa Brodecki, słynny krakowski ułan, który przed laty konno dotarł na Monte Casino. W uroczystym przemarszu uczestniczyli uczniowie wszystkich typów szkół z województwa małopolskiego, razem ok. 10 000 osób, w tym nasi uczniowie.





TEATROmania- nie rób scen, rób teatr

wydarzyło się 17.10.2018 r. | autor: Beata Stefańska



17 października 2018r. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pt.”TEATROmania- nie rób scen, rób teatr”, zorganizowanych na terenie Skansenu w Wygiełzowie. Podczas warsztatów dzieci poznały najważniejsze informacje dotyczące historii teatru, malowały maski teatralne, miały również możliwość wczucia się w grę aktorską na deskach amfiteatru.





SOS to Ziemia woła ludzi

wydarzyło się 12.10.2018 r. | autor: Beata Stefańska

W dniu 12.10.2018 r. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Okleśnej odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „SOS to Ziemia woła ludzi”, których głównym celem było budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy dotyczącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Wykorzystane w trakcie zajęć zabawy badawcze, opowiadanie, krzyżówka, quiz, piosenka, prace plastyczne nawiązywały do zjawisk i tematów szczególnie ważnych w kontekście reagowania na niebezpieczeństwa zagrażające życiu i zdrowiu. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest troska o czyste powietrze, i że wszyscy mali i duzi jesteśmy odpowiedzialni za jakość powietrza, którym oddychamy. Dzieci wyposażone w nową wiedzę mogą stać się teraz propagatorami ekologicznych postaw w swoich domach.







Pamiątkowy DĄB

wydarzyło się 10.10.2018 r. | autor: Beata Stefańska



2018 r. to Jubileusz 25- lecia nadania praw miejskich Alwerni. Z tej okazji prowadzona jest akcja sadzenia dębów. Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. 10 października uczniowie z pomocą pracowników szkoły posadzili w szkolnym ogrodzie drzewo w ramach upamiętnienia tego wydarzenia. Dąb, który jest symbolem siły, potęgi i trwałości będzie zawsze wszystkim przypominał o tym ważnym jubileuszu.

  


BohaterON – włącz historię!

wydarzyło się 08.10.2018 r. | autor: Beata Stefańska



W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły włączyli się w realizację projektu "BohaterOn w twojej szkole". Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON – włącz historię!”. Projekt ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych pocztówek. W związku z tym w klasach odbyły się lekcje przybliżające dzieciom tematykę Powstania Warszawskiego. Następnie każdy uczeń na pocztówce napisał kilka ciepłych słów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, do ludzi którzy zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Projekt ten wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną wśród całej naszej społeczności szkolnej.



Wycieczka do Ciężkowic

wydarzyło się 26.09.2018 r. | autor: Beata Stefańska



W ramach obchodów „Roku Niepodległej” - 26 września uczniowie klas IV – VIII udali się na wycieczkę do Kąśnej Dolnej i Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.
W Kąśnej Dolnej zwiedzili dworek patrona szkoły – Ignacego Jana Paderewskiego i podziwiali piękny park otaczający posiadłość wybitnego Polaka Patrioty.
Po smacznym obiedzie wycieczkowicze udali się do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach, gdzie na uczniów czekał już animator – pan Piotr, który oprowadził ich po rezerwacie. Piękna pogoda sprzyjała ciekawym opowieściom, konkursom i zabawom na świeżym powietrzu. Bohaterem dnia była maleńka maskotka – nietoperz, która towarzyszyła panu przewodnikowi i później stała się głównym zakupem, będącym pamiątką z pobytu w zaczarowanym Skalnym Mieście.







Spotkanie autorskie

wydarzyło się 20.09.2018 r. | autor: Beata Stefańska



W dniu 20.09.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Okleśnej uczestniczyli
w spotkaniu z autorką literatury dziecięcej Ewą Stadtmüller oraz ilustratorem Łukaszem Zabdyrem. Goście opowiadali o ważnych historycznych wydarzeniach związanych
z Rozbiorami i odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości. Przedstawiali bohaterów narodowych i świętych związanych z Krakowem. Grafik i ilustrator Łukasz Zabdyr ubarwiał te opowieści pięknymi ilustracjami. Tworzył krótkie historyjki obrazkowe i rebusy, które dzieci z entuzjazmem rozwiązywały. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak powstaje tekst książki i ilustracje. Po spotkaniu miały możliwość nabycia książek i komiksów autorstwa zaproszonych gości i uzyskania dedykacji wraz z rysunkiem pana Łukasza Zabdyra.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Niech połączy nas książka i historia-
cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Alwernia.





Rozpoczęcie roku szkolnego

wydarzyło się 03.09.2018 r. | autor: Beata Stefańska



3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość została rozpoczęta pięknym Polonezem w wykonaniu uczniów klasy III i IV. Uczniowie nie tylko powitali nowy rok szkolny, ale także byli świadkami Ślubowania klasy I. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor oraz otrzymali prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Do grona uczniów naszej szkoły zostali przyjęci: Vanessa Berny, Bartosz Celej, Bartosz Kaczmarek, Wojciech Noworyta, Natalia Sołtysik, Eliza Szawiraacz, Kacper Szpila. Po oficjalnej części uroczystości, wystąpieniu pani dyrektor, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Życzymy, aby spędzony czas w szkole był owocny, bezpieczny i radosny.




  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz